Nilüfer ve Edebiyat

Türkiye'nin dördüncü büyük kenti olan ve bir "sanayi kenti" kimliğiyle yoğun göçe maruz kalan Bursa'nın en yeni yerleşim yeri olan Nilüfer, hem planlı bir bölge, hem de toplu konut bölgesi olması nedeniyle Bursa'nın cazibe merkezi. Batı yönünde büyüyen Bursa'ya kucak açan ve "Bursa'nın yeni yüzü" olarak anılan Nilüfer, çağdaş bir kent kimliği ve çağdaş belediyecilik hizmetleriyle tüm Türkiye'ye örnek olabilecek nitelikte bir ilçe.

Nilüfer Belediyesi olarak bizler, "Geleceğin Bursa'sını" sağlam temeller üzerine kurmak amacıyla yola çıktık ve örnek bir kent yaratmak için bir dizi düzenleme yaptık. Kültür ve sanat, yürüttüğümüz çalışmaların her zaman en önemli başlıklarından biri oldu. Biz sanatın iyileştirici, birleştirici gücüne inanıyoruz ve onu tüm kent halkının tüm katmanlarıyla buluşturabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz! 1999 yılından başlayarak, sanatla ilişkili nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiklerimiz, bugün yan yana sıralandığında 'kültür ve sanat kenti'nin göstergesi, belgesi niteliğindedir.

Sanatın her alanında etkinlikler gerçekleştiren Nilüfer Belediyesi olarak; güzel arayışından vazgeçmeyen, sezgi ve anlatım birliğini oluşturabilmiş, duygu ve anlam katmanlarını zenginleştirebilmiş, emeğin bilgiyle yoğunluk kazandığını farkına varabilecek, örgütlenmeyi bilen bir toplumun hayalini gerçeğe taşımak için tüm gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz.